Etap III

Czas trwania
To ostatnie 2 miesiące kuracji odchudzającej  i powolne ale systematyczne odchudzanie w zakresie ok. 0,5-:-1,0 kg/tydzień. Ustalony poziom 1500 kcal na dobę pozwala cieszyć się  już bardziej obfitymi śniadaniami i obiadami.

Zastąp posiłek koktajlem
Zastąp 2 posiłki (lunch i kolację)  precyzyjnie zbilansowanymi koktajlami proteinowymi.

Jakie produkty wybierać?
Zalecenia jakościowe składników do przygotowania stałych lub półpłynnych posiłków są identyczne jak zalecenia przedstawione w  Etapie 2, a jedyną modyfikacją jest ich ilość. Wybieraj produkty o niskim ładunku glikemicznym i małej gęstości kalorycznej, czyli nisko przetworzone zboża, warzywa, chude mięso, ryby i nabiał.

Jakie przekąski jeść i nie przytyć?
W ciągu dnia jako przekąskę i uzupełnienie błonnika można jeść surówki z tartej marchwi, kapusty, porów, sałaty cykorii lub gotowaną brukselkę, kalafior, brokuł.

Woda i owoce
Wprowadzamy 2-3 porcje owoców na dobę. W tym czasie pijemy duże ilości wody mineralnej oraz bezkalorycznych napojów takich jak: zielona, czarna lub czerwona herbata, kawa i zioła odtruwające.

Dieta powyżej 1200 kcal/dobę uznana jest przez specjalistów jako dieta niskokaloryczna ale zbilansowana. W takim przypadku zalecane jest przyjmowanie suplementów multiwitaminowo – mineralnych.